Сторінка музкерівника

"Роль музики у вихованні дитини"

Музика для дитини  - світ радісних переживань. Щоб відкрити для наї двері у цей світ, треба розвивати у неї здібності і перш за все музичний слух  та емоційний відгук. Інакше музика не виконає своєї виховної  функції, якщо дорослий  якомога  ближче стискається зі світом дитинства". Якщо вони разом мріють , фантазують , сміються і грають , то діти відчуваючи цю близкість  дорослого , відкривають їм свої таємниці, почуття та емоції. Як це  прекрасно  - знайомити дітей  з музикою. Діти дуже люблять слухати . Треба  бвувались у звучання слів та словосполучень.

Музика, як і художнє слово  чи картина, паовинна стати для дітей способом вираження почуттів, настрою, ідей. Слухання музики розвиває інтерес до неї, любов, розширює кругозір, підвищує музичне сприйняття. Музика для слухання  буває вокального і інструментального.  Це можуть  бути пісні виконані  батьками, чи музичні твори у грамзапису, ауді та відеозаписи. Для кращого запам'ятовування пісні,  чи музичного твору, можна асоціювати його з тим, що бачить дитина навкруг себе. Намалювати  те, рпро що вона чула. Дуже гарно запам'ятовують  діти пісні  з мультфільмів, тому що  вони сприймають  пісню  образно, відносно  того чи іншого героя.   Батьки повинні вчити дитину любити пісню, насамперед народну пісню  тому що народила пісня має художньо - виховну цінність.

Для розвитку  ритмічного  сприйняття треба користувались  музичними інструментами. Але в домашніх умовах це можуть бути такі   предмети: ложки,  палички. камінці. капронові пляшечки чи коробочки, які наповнюють крупою, горохом, квасолею. І граючи на т на такому інструменті, дитина покращує виконання пісні, одержує велике задоволення.

Для розвитку танцювальних навичок потрібно більше розвивати танцювальну творчість, щоб дитина одержувала максимум задоволення.

Якщо музика визиватиме у вашої дитини позитивні емоції . вона сприйматиме навколишній світ гармонійно і оптимально.